Шуфрич Нестор Іванович

Рейтинг Користувача: / 1
НайгіршеНайкраще 

 

Шуфрич Нестор Іванович

український політик, член Партії регіонів (з 2007), кандидат економічних наук (2004); ВР України, член фракції Партії регіонів (з 11.2007), член Комітету з питань бюджету (з 12.2007). Людина-Скандал. Його можна зарахувати до дійсно епатажних фігур, яких у вітчизняному политикумі, в принципі, небагато.

 


Народився 29 грудня 1966 (м.Ужгород); має 2 синів.

Освіта: Ужгородський державний університет (1992), історик; кандидатська дисертація "Розвиток і трансформація аграрного виробництва в Угорщині" (2004, Інститут аграрної економіки УААН).

1985-87 - служба в армії. 1987-88 - перекладач торгово-побут. підприємства, м.Ужгород. З 1989 - радник кооперативного об'єднання "Ретро"; комерц. директор радянсько-австр. СП "Текоп", президент СП "Вест-Контрейд". 12.12.2006-18.12.07 - Міністр України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи.

Член СДПУ(о) (1996-2007), заст. секретаря Закарп. ОК СДПУ(О) (з 1997), заст. голови СДПУ(О) (03.2003-04.05); член Політбюра СДПУ(О) (з 10.1998), 1-й заст. голови СДПУ(О) (з 04.2005).

04.2002 - канд. в нар. деп. України, виб. окр. №70, Закарп. обл., висун. СДПУ(О). За 9.20%, 3 з 20 прет. На час виборів: нар. деп. України, член СДПУ(О). Обраний деп. Закарп. облради (2002).

Народний депутат України 3 скликання 03.1998-04.2002, виб. окр. №70, Закарп. обл. З'яв. 70.8%, за 16.8%, 12 суперн. На час виборів: президент СП "Вест-Контрейд" (м.Ужгород), член СДПУ(О). 03.1998 - канд. в нар. деп. України від СДПУ(О), №22 в списку. член Комітету з питань ек. політики, управління нар. госп., власності та інвестицій (07.1998-03.2000), член Комітету з питань бюджету (з 03.2001), заст. голови Комітету з питань бюджету (з 04.2001); уповноваж. пред. фракції СДПУ(О) (з 05.1998); член Контрольної комісії з питань приватизації (з 07.1998).

Член Національної ради з питань молодіжної політики при Президентові України (з 05.1999).

Народний депутат України 4-го скликання з липня 2002 по квітень 2006, виб. окр. №201, Черкас. обл., самовисування. За 29.80%, 18 суперн. На час виборів: президент "Черкаської м'ясної компанії", член СДПУ(О). член фракції СДПУ(О) (з 09.2002), член Комітету з питань бюджету (з 06.2003).

03.2006 канд. в нар. деп. України від "Опозиційного блоку НЕ ТАК!", №4 в списку, член СДПУ(О). Деп. ВР АР Крим (04.2006-11.07) від "Опозиційного блоку НЕ ТАК!".

12.12.2006-18.12.07 - Міністр України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи в другому уряді Віктора Януковича.

Народний депутат України 6-го скликання з листопада 2007 від Партії регіонів, №5 в списку. На час виборів: Міністр України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи, б/п.
Нагороди та відзнаки

Орден "За заслуги" III (12.2002), II ст. (12.2004).
М.с. СРСР зі стрільби з лука (1983).

Шуфрич Нестор Іванович

Н.Шуфрич не приховує, що він - цілком забезпечена людина, побудував уже не один будинок, пересувається на позашляховику "Мерседес", носить годинники вартістю $10 тис. Одним із джерел його доходів, за повідомленнями ЗМІ, був видобуток нафти й газу з вітчизняних родовищ.

В 1996 році Н.Шуфрич став членом Соціал-демократичний партії України (об'єднаної). До 1998- му по партійним сходам піднявся до члена політради, до 2003- му - до заступника голови СДПУ(о). У квітні 2005 року був вибраний першим зампредседателя партії Віктора Медведчука, екс-глави Адміністрації Президента Леоніда Кучми.

Н.Шуфрич двічі був народним депутатом України - у Верховній Раді ІІІ й ІV скликань. Два роки працював у парламентському Комітеті з питань економічної політики, керування народним господарством, власності й інвестицій, потім ще шість - у Комітеті з питань бюджету.

На виборах-2006 "эсдек" Н.Шуфрич ішов у парламент за списком "Опозиційного блоку "Не так!", очолюваного однопартійцем, екс-президентом України Леонідом Кравчуком. До прохідного бар'єра блок не дотяг. Зате у Верховну Раду Автономної Республіки Крим першому замові В.Медведчука потрапити вдалося. А в грудні 2006- го Н.Шуфрич одержав портфель Із із питань надзвичайних ситуацій в уряді Віктора Януковича (хоча багато спостерігачів "сватали" цей пост "регионалу" Володимирові Сивковичу). "Він сам - надзвичайна ситуація", - такий з одна з перших політичних оцінок резонансного кадрового рішення. Проте  , чорнобильським "Укриттям", складами боєприпасів у Новобогдановке й усіляким іншим "пташиним грипом" правляча коаліція й, зокрема , Партія регіонів довірили займатися саме йому. До речі, це був непоганий подарунок до 40- літнього ювілею політика.

Ще одним вагомим "подарунком" від Партії регіонів для Н.Шуфрича стало почесне 5- е місце в її списку на позачергових парламентських виборах-2007 після розпуску Верховної Ради V скликання (правда, попередньо Нестору Івановичу довелося распрощаться з партквитком і високою посадою в СДПУ(о)). З іншого боку, "регионалы" напевно усвідомлювали  , що в такий спосіб вони одержують загартованого й досить ефективного й ефектного політичного гладіатора.

Людина-Скандал. Н.Шуфрича можна зарахувати до дійсно епатажних фігур, яких у вітчизняному политикумі, в принципі, небагато. Невипадково журналісти прозвали його "українським Жириновським", хоча сам політик "при всій повазі до Володимира Вольфовича", таке порівняння не вважає вірним - "не бачить прямих паралелей". У той же час колишній нардеп, а нині Міністр був і залишається одним з ведучих ньюсмейкерів в інформаційному просторі України. Рідка політична подія не вдостоювалася його коментарю або оцінки. І навіть якщо висловлення не завжди об'єктивні й адекватні, то вже практично всі напевно - різкі, яскраві й цитируємі.

Політик часто виявляється в епіцентрі скандалів. Під час президентської кампанії-2004 без нього не обійшлася бійка із представниками опозиції в Центвиборчкомі, коли його оголений торс спостерігала вся країна. Він же виділився під час захисту однопартійця-"эсдека" і губернатора Закарпаття Івана Ризака від "ментовского свавілля" в ужгородській лікарні. І удостоївся обвинувачень з боку "померанчових" політиків у нібито незаконному одержанні шикарних земельних ділянок у Пущі Водиці під Києвом і в Закарпатті, а також у незаконному використанні нафтогазових родовищ, що в період відразу після Майдану порядком поршарпало йому нерви.

15 лютого 2008- го Н.Шуфрич у черговий раз вирізнився у відстоюванні прав VіР- в'язнів. Він у компанії із двома депутатами- однопартійцями В.Сивковичем і Владиславом Лук'яновим намагався перешкодити "этапуванию" підслідчого екс-міністра транспорту Миколи Рудьковского із клініки назад у СіЗО, куди його раніше відправили за рішенням суду. У результаті інциденту Рудьковский таки виявився в камері, а Шуфричу самому потрібна була допомога медиків: співробітники спецназу на ногу "бідовому" політикові упустили автомобіль, яким депутати намагалися заблокувати дорогу "лійку". Із клініки потерпілий "регіонал" відправився в гіпсі й на милицях.

Глава МНЧС протягом  ряду років залишається одним із самих завидних холостяків України. Каже, що не хоче піддавати кохану людину небезпеці, оскільки з ним "можуть розправитися".

В інтерв'ю "Делу" Шуфрич розповів, що його родина серйозно займалася великим тенісом. Батько був призером України, а бабуся - чемпіоном.

Отож батьки ще в ранньому дитинстві записали Нестора в секцію великого тенісу. Але хвороба нирок у семирічному віці, а потім її рецидив у 13 років поставили хрест на будь-яких заняттях активними видами спорту.

Шуфрич трохи не достріляв до майстра спорту міжнародного класу

Але юний Нестор вирішив не здаватися і шукав, де б застосувати свої фізкульт-здібності.

"Саме в цей час до Ужгорода приїхала на збори збірна України зі стрільби з лука. Побачив, як вони тренуються, і загорівся. Адже стрілянина приваблює будь-якого хлопчиська. Особливо вихованого на двірських іграх в "індіанців" і "Робін Гуда", - згадує Шуфрич.

Через 8 місяців новоявлений стрілець склав у Новій Каховці норматив кандидата в майстри спорту. А ще через рік там же, на Всеукраїнській спартакіаді, став одним з наймолодших у Радянському Союзі майстрів спорту і кандидатом до молодіжної збірної Радянського Союзу.


Проте й у дитинстві Шуфрич відзначався вмінням потрапляти у різного роду пригоди.

"У вільні від тренувань дні нас вивозили на баштан збирати кавуни. Якось ми збунтувалися і замість баштана відправилися на пляж. Недалеко від шлюзу Каховської ГЕС я переплив на інший берег - земляну косу, що йде від електростанції. А коли плив назад, відчув, що втрачаю сили. До берега ще далеко, а гребти усе важче. Ну, думаю, от і приплив", - згадує Шуфрич.

"На щастя, почув, як мені кричали з берега "шлюз" і "подивися ліворуч". Виявилося, що це відкривали ворота шлюзу, а втрата сил була банальною боротьбою з течією. Усвідомлення цього додало сил, і я виплив на берег набагато нижче за течією", - каже він.

Після закінчення школи перед Нестором стала дилема: продовжувати спортивну кар'єру або поступати у ВУЗ. Він обрав навчання, а стрільбу з лука залишив у минулому.

Проте 25 років потому Шуфрич знову взяв лук у руки. У 2006 році тренер збірної України з цього виду спорту Віктор Сидорук подарував йому спортивний лук.

"Подарунок для мене мав символічне значення. Маючи таке якісне спорядження в юності, упевнений, що зміг би досягти дуже високих результатів. На початку 80-х (коли я займався) імпортний лук коштував кілька тисяч рублів. Ціна однієї стріли була 50 рублів, а комплект коштував усі 600", - жаліється Шуфрич.

 

 

Шуфрич Нестор Іванович


Після парламентських виборів 2006-го Шуфрич вирішив здійснити свою юнацьку мрію про норматив на майстра спорту міжнародного класу.

"Спочатку були тренування заради задоволення. Однак, оцінивши мої результати, Віктор Сидорук, що називається, взявся за мене. Визнаю чесно: наприкінці 2006 року я готувався до участі в зимовому чемпіонаті України в Харкові. І намагався, щоб ніхто про це завчасно не довідався. Якщо на останніх Олімпійських іграх одним із призерів у стрільбі з лука став спортсмен віком за 50, чим я був гірше у свої тодішні 39?", - розкриває секрет Нестор Іванович.

За сім місяців тренувань Шуфрич вийшов на показник 300 пострілів на день, а з 600 можливих балів на тренуваннях набирав 592-594.

Проте взяти участь у турнірі Шуфричу завадила політика. Саме перед змаганнями Віктор Янукович запропонував йому очолити Міністерство надзвичайних ситуацій, "і знову стало не до стрілянини".


Однак зараз Шуфрич не втрачає надії на своє повернення до улюбленого виду спорту. Накупивши комплекти стріл, екіпірування і спорядження на кругленьку суму у 6-7 тисяч доларів, він продовжує тренуватися.

"На дистанції в 90 метрів зі спортивного луку стріляю без проблем. Якби знадобилося, зміг би потрапити в мішень і на відстані 150 метрів. Що стосується стрільби в довжину, то, думаю, з мисливського блокового луку зміг би вистрілити на 500-600 метрів без особливих зусиль", - хвалиться Нестор Іванович.

 

Джерело: ТаблоID

Додайте Ваш коментар

Ваше ім'я (псевдонім):
Заголовок:
Коментар: